Ağva Otelleri – Ağva’da En Uygun Otel Seçme Rehberi

,

Ağva tatil planı yapan herkesin en çok merak ettiği iki konu vardır. Ağva’da hava nasıl ve Ağva’da nerede kalınır ? Şile Ağva hava durumunu çok kolay bir şekilde herkes öğrenebilir ancak otel seçimi yapmak o kadar kolay değildir. Sizin için hazırladığım bu otel rehberinde Ağva otelleri hakkında tavsiyeler vermeyeceğim çünkü herkesin tatil ve otellerden beklentisi farklıdır. Ancak otel seçme rehberini okuduktan sonra tatil amacınıza göre en uygun oteli seçeceğinize garanti veririm. Daha önce yazdığım Ağva gezi rehberi ile Ağva’da yapılacak şeylerin hepsine değinmiştim.

Öncelikle çevrenizde Ağva’da konaklama yapan kişilerin verdiği otel yorumları tek başına yeterli değildir. Bunun en önemli nedeni kimsenin yüzlerce lira para vererek kaldığı oteli kötülemek istememesi, tatilinin mükemmel geçtiğini düşünmenizi istemesidir. Bu yüzden otel yorum siteleri her zaman en çok tıklanan sitelerin başında gelir. Çünkü orada insanlar objektif ve isimsiz olarak yorum yapabilirler. Ayrıca tatil türü ve amacı sizden tamamen farklı olan birinin çok beğendiği otel size hiç uygun olmayabilir. Örneğin Ağva’da sonbaharda haftasonu çift olarak tatil yapan birinin otel önerisi yazın grup olarak deniz tatili yapmak isteyen kişilere uygun değildir.

Ağva otel seçimi için öncelikle belirlemeniz gereken bazı önemli noktalar var.

Ağva tatili tarihleri

Tatil amacınız

Tatile kaç kişi gidiyorsunuz ?

Tatil grubunuzun türü ?

Kaç gün kalacaksınız ?

Tatil bütçeniz ?

Ağva Otel Seçimi İçin Bilinmesi Gerekenler

Ağva tatil tarihleri ve tatil amacınız

Ağva’da tatil yapacağınız tarihleri ay veya mevsim olarak belirlemeniz çok önemlidir. Ağva’da her mevsim tatil yapma imkanı olduğu halde özellikle yaz tatili sezonu çok kısadır. Ayrıca her mevsim aynı aktiviteleri yapma şansınız yoktur.

Tatil tarihlerinizi tatil amacınızla beraber planlamalısınız. Bu plan öncesinde Ağva’da yapılacak aktiviteler yazımı mutlaka okumalısınız. Bu yazıda mevsimlere göre Ağva aktiviteleri liste halinde yer alıyor.

Ağva’ya hangi mevsimde hangi amaçla gideceğinizi belirledikten sonra emin olun Ağva konaklama alternatiflerini yarıya düşüreceksiniz. Çünkü Ağva küçük bir yer olsa bile her otel her aktivite için uygun değildir. Örneğin sonbahar ve kış aylarında gidiyorsanız pansiyonları tercih etmemeniz gerekir. Yazın deniz tatili için gidiyorsanız Göksu deresi üzerindeki oteller de denize uzak olduğu için iyi bir seçim olmayacaklardır.

Tatile kaç kişi gidiyorsunuz ? Tatil grubunuz nasıl ?

Ağvadaki oteller genellikle çift kişilik odalardan oluşmaktadır. Ek olarak çocuğunuz için de yatak koyabilirsiniz ancak büyük grupların birbirinden farklı yatak odalarında ancak aynı otel odası içinde kalmasını sağlayacak büyüklükte odaları bulma ihtimaliniz çok düşük.

Ancak arkadaş grubunuzla gidiyorsanız Ağva pansiyonları bu ihtiyacınıza karşılık verebilir. Ayrıca çift olarak tatil yapacaksanız bazı otellerin aile konsepti sizi rahatsız edebilir çünkü bu tür otelleri küçük çocuğu olan aileler tercih ederler.

Kaç kişi ve ne tür bir tatil grubunuz olduğu, otel tercihinizi büyük oranda olmasa da etkileyen bir faktördür.

Kaç gün kalacaksınız ? Tatil Bütçeniz Ne Kadar ?

Ağva’da tatil masrafı kişi başı günlük 300 lira civarındadır. Ağva otel fiyatları yılın genelinde benzer seviyededir. Bu tutar elbette sizin yapacağınız tercihlere göre aşağı veya yukarı doğru değişebilir. Ayrıca ağva otelleri ve ağva pansiyonları bazı dönemlerde kısa konaklama kabul etmemektedir. Örneğin birçok Ağva pansiyonu sadece cumartesi gecesi konaklamayı kabul etmeyecektir.

Tatil süreniz ve tatil için ayırabileceğiniz tutarı da belirledikten sonra otel seçimine başlayabilirsiniz.

Ağva Otel Seçimi Nasıl Yapılır ?

Ağva’da otel veya pansiyon seçerken tek tek aramak yerine toplu olarak tüm Ağva konaklama imkanlarını görebileceğiniz otel karşılaştırma veya rezervasyon sitelerini kullanmalısınız. Bunlardan en bilinen ve ülkemizde en yaygın olanları booking.com, trivago.com, hotels.com, tatilbudur.com, tatilsepeti.com, etstur.com gibi sitelerdir. Şu anda booking.com ülkemizde hizmet vermese de VPN kullanarak otelleri inceleyebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz. Ancak uğraşmak istemiyorsanız diğer siteler de işinize yarayacaktır.

Hangi siteyi kullanırsanız kullanın öncelikle yapmak istediklerinize cevap verebilecek tüm otelleri listelemeniz gerekir. Bu tür sitelerin çalışma sistemleri biraz farklı olduğundan bugün bütçenizi çok aşan otel fiyatları ve Ağva pansiyon fiyatları kısa süreli kampanya ile çok daha ucuz olabilir.

Yazımın başında nasıl bir tatil planladığınızı belirlemeniz gerektiğini anlatmıştım. Şimdi sıra bu belirlediğiniz plana uygun oteli seçmeye geldi. Ben otel seçiminde örnek olarak hotels.com sitesini kullanacağım.

Tatil amacı ve tatil tarihleri : Yüzme, gezi, dinlenme. 23 – 27 Ağustos 2017

Tatil grubu: Evli çift

Tatil süresi :5 gün / 4 gece

Bütçe: Gecelik 300 lira.

Tatil amacımız yüzmek ve dinlenmek olduğu için plajlara yakın bir otel seçmek iyi olur. Ağva’da oteller özel aracınız ile her yere yakın olsa da yaz aylarında Ağva’da büyük bir otopark sorunu vardır. Bu nedenle çarşı ve plaja yaya olarak ulaşabileceğimiz bir otel arıyorum.

Hotels.com Ağva Otel Arama

Yukarıdaki gibi tatil tarihlerini girip arama yaptığımda hotels.com bana o tarihlerde uygun olan tüm Ağva otelleri ve Ağva pansiyonları ile ilgili sonuçları getirecek.

4 gece konaklama yapacağım için soldaki bölümden toplam fiyatı 1200 TL olarak seçiyorum. Böylece hotels.com bana geceliği en fazla 300 tl olan otelleri gösterecek. Daha sonra konuma göre seçim yapmak için sol üst köşede bulunan haritada görüntüle butonuna tıklıyorum.

Gördüğünüz gibi hotels.com aradığım tarih ve fiyatlara uygun 12 otel listeledi. Bunları haritada yeşil renkli olarak görüyorum. Sarı renkli oteller ise fiyat olarak yüksek olan oteller.

Tatil amacımız yüzmek, gezi ve yürüyüş olduğu için plaja yakın otelleri tek tek inceliyoruz. Ağva plajı ve çarşıya 5 dakika yürüyerek gidebileceğiniz otel ve pansiyonlar aşağıdaki resimde kırmızı ile işaretlenen alanda yer alıyor. Ağva denize yakın oteller bakımından bir çok alternatife sahiptir.

Şimdi bu bölgedeki tüm otellere tek tek bakarak beğendiğimiz oteli seçebiliriz. Gördüğünüz gibi toplamda yaklaşık 80 civarı otel, butik otel ve pansiyon olan Ağva’da basit bir aramayla aradığımız oteli 9-10 otel içinden kolayca seçebilir hale geldik.

Bu listede fiyatı yüksek olan otellere de bakıp kampanya veya indirim olmasını bekleyebilirsiniz. Zaman zaman fırsat sitelerinde de Ağva otel fırsatları yakalayabilirsiniz. Özellikle kış aylarında bu şekilde çok sayıda ucuz Ağva oteli bulabilirsiniz.

Ben bu oteller arasından örnek olması açısından Ağva Asmalı Garden oteli seçiyorum ve oteli incelemeye başlıyorum. Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi otelin birçok fotoğrafı, otel bilgileri ve değerlendirme yapmaya yetecek kadar kullanıcı yorumu mevcut.

Otel Bilgileri ve Yorumlar

Seçim yapmamıza en çok yardımcı olacak olan yorumlar bölümüne girerek tek tek daha önce otelde kalanların yorumlarını okuyoruz. Otele ait 4 hotels.com ve 14 tripadvisor.com yorumu mevcut. Bu yorumlar içinde olumsuz olan yorumların tamamının oteldeki yemek ve kahvaltıyla ilgili olduğunu görüyorum. Otel temizliği, odaların genel durumu ve çalışanlar hakkında yapılan yorumların hepsi çok olumlu. Bu noktada önemli olan, otel hakkında olumsuz yorum yapılan konuların bizim için ne kadar önemli olduğuna karar vermektir.

Ben bir çok güzel Ağva kahvaltı mekanı ve balık restoranı varken yemekleri otelde yemeyi düşünmediğim için bu olumsuz yorumlar beni etkilemedi. Yani otelin puan dağılımına baktığımızda belki bir çok düşük puanlı tatil deneyimi görüyoruz ancak bu şikayetler veya olumsuz yorumlar benim beklentilerimin dışında olan bir konuda yani kahvaltı ve yemek konusunda.

İşte bu nedenle otelleri sadece iyi veya kötü olarak değerlendirmek bizi yanıltabilir. Otelin neye göre iyi veya kötü olarak değerlendirildiğini incelemek çok daha doğrudur. Başkası için çok önemli olan bir özellik veya davranış sizin için hiç önemli olmayabilir. Bu durumun tatil seçiminizi etkilememesi için yorum detaylarını mutlaka okumalısınız.

Ağva’da en iyi otelleri incelemek için aşağıdaki resme tıklayarak otel inceleme sitesini açabilirsiniz.

Ağva konaklama yerleri hakkında daha detaylı bilgi için Ağva’da Nerede Konaklanır ? yazımı okumalısınız.

Ağva tatili öncesi öneriler

Ağva’da tatile çıkmadan önce yola çıkarken mutlaka yol durumunu kontrol etmenizi öneriyorum. Ağva ulaşımı sırasında köprü ve yollar zaman zaman aşırı kalabalık olabiliyor. Yolculuk saatlerinizi düzenleyip daha rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Ayrıca Ağva’da hava gündüz sıcak olsa bile akşamları serin olur. Bu nedenle valizinize mutlaka sizi sıcak tutacak kıyafetler almalısınız.

Ağva’da denize girmek ise dalgalı havalarda çok tehlikelidir. Hava nasıl olursa olsun deniz dalgalı iken mutlaka sahil güvenlik görevlilerinin ikazlarına ve işaretlerine uyunuz. Ayrıca rıhtımdan veya Ağva feneri ucundaki kayalardan denize atlamak da son derece tehlikelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir