Ağva’da Nerede Konaklanır ?

Ağva, gidildiğinde mutlaka birkaç gün kalınması gereken bir yer. Zaten Ağva’ya gelen kişilerin çoğunluğu en az bir gece konakladıktan sonra geri dönüyorlar. Bu nedenle Ağva’da konaklama seçenekleri son derece fazla ve yeterlidir. Ağva’da kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir çok otel ve pansiyon olduğu gibi gözlerden uzak doğanın içinde ve sadece bilenlerin gidebileceği bungalow evleri ve oteller de vardır.

Tavsiye Yazı: Ağva’da Neler Yapılır ?

Ağva’da butik oteller, pansiyonlar, nehir kenarı otelleri, orman ve bungalow evlerinde ekonomik tatil yapmak mümkündür. Ancak son dakika yapılan rezervasyonlarda otel fiyatları yüksek olabilir.

Hafta sonu kaçamakları, okul tatili, bayramlar ve yılbaşı tatillerine, fotoğraf gezilerinde Ağva otelleri İstanbul ve çevresinden gelenler için en çok tercih edilen yerlerdendir.

Ağva Otelleri

Ağva’da hem Ağva’nın merkezinde hem de nehir kenarında konaklayabileceğiniz oteller vardır. Ağva otelleri genellikle Göksu deresi üzerinde yer alır ve önceden rezervasyon yapmak gereklidir. Ağva otel rezervasyonu için otellerin kendileri ile iletişim kurabilir veya çeşitli otel rezervasyon sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Ağva otelleri genel olarak butik otellerden oluşur. Ağva’da, yerleşim alanının kısıtlı olması nedeniyle bir çok alanda butik oteller açılmıştır. Ağva butik otelleri, sahiplerinin de otelde veya çok yakınında yaşaması nedeniyle sıcak aile ortamı bulabileceğiniz yerlerdir.

Ağva’da yaz ve sonbahar döneminde otel fiyatları kişi başı gecelik 200 lira civarındadır. Erken rezervasyon ile bu rakam 100 liraya kadar düşebilirken son dakika rezervasyonları ile 500 liraya kadar çıkabilir.

En iyi ağva otellerini incelemek için aşağıdaki resme tıklayın.

Ağva Bungalow Evleri

Ağva’da otellerin yanında farklı bir konsept arayanlar için ağaç evler yani bungalov oteller de vardır. Sayıları çok olmasa da villa tipi bu ağva bungalow evlerinde farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ağva bungalov otellerinde orman evi fiyatları özellikle sonbahar mevsiminde kişi başı gecelik 200-300 lira, oda başı ise 400-500 lira arasındadır.

Ağva Pansiyonları

Ağva, pansiyonlar konusunda çok fazla seçenek bulabileceğiniz bir yerdir. Ağva’nın ilk turizm işletmecileri, 1950’li yıllarda evlerinin bazı odalarını turistlere kiralayan yerli halktır. O dönemde bir çok Ağva’lı, evinin bir veya birkaç odasını uzun dönemli aylık veya haftalık olarak turistlere kiralayarak gelir elde etmiştir.

Bugün ise tamamen pansiyon olarak tasarlanmış, ucuz tatil yapabileceğiniz yerler mevcuttur. Ancak tekrar hatırlatmakta fayda var, ağva pansiyon rezervasyonu için mutlaka önceden pansiyon ile iletişim kurmalısınız.

Ağva pansiyon fiyatları özellikle yazın 50-70 lira arasında değişmektedir. Plajlara ve nehirlere yürüme mesafesinde olan Ağva pansiyonlarının bir çoğu sınırsız internet, klima, TV, uydu yayını, saç kurutma makinesi, banyo malzemeleri ve 24 saat sıcak su imkanları sunuyor.

Tavsiye Yazı: Ağva’da Gezilecek Yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir