Artıway ile İnternette İndirimli Alışveriş Yapmak

Bu yazı kendimi tanıtmak ve hayatla ilgili verdiğim sıkıcı tavsiyeler haricinde ilk yazım olacak. Konu olarak hepimizin yaparken keyif aldığı bir alan seçmek istedim, alışveriş ! Elbette online alışveriş çılgınlığına zaman zaman siz de katılıyorsunuz ama ay sonu kredi kartı ekstreleri kabarık mı geliyor ? Ödemeleri biraz olsun azaltmanın bir yolu var, alışverişlerden iade para almak.

Nasıl mı olacak ? Gelin size artıway’i anlatayım.

Alışverişlerde nasıl indirim yapılır ?

Online alışverişlerde harcamalarınızın bir bölümünü iade eden siteler var. Bunlardan biri de benim kullandığım türkçe site olan artıway.

Sistem çok basit, siteye gerçek bilgilerinizle üye olup alışveriş yapacağınız online mağazaya artıway üzerinden girmek veya artıway google eklentisi yükleyip sitenin üzerinde çıkan “bonus al” butonuna tıklamak. Bunu yaptıktan sonra o siteden yapacağınız her alışverişte bir miktar para iadesi alacaksınız.

Neden bana para iadesi yapacaklar ?

Çok mantıklı bir soru değil mi ? Neden siteler bana para iadesi yapsın ki ? Bunun da mantığı çok basit, reklam !

Artıway, yerli yabancı yaklaşık 1000 kadar site ile anlaşmalı ve bu sitelerin çeşitli şekilde reklamlarını yapıyor, sizi onlardan alışveriş yapmanız için teşvik ediyor. Bu siteler de size ve onlara bir miktar pay veriyor.

Aşağıda Artıway yani eski adıyla Bonusbay’in çalışma şemasını görebilirsiniz.

Artıway nasıl alışveriş yapılır ?

Öncelikle artıway üyeliğinizin olması gerekiyor. Üye olmak için mutlaka gerçek isminizi kullanmanız gerekiyor çünkü para iadesinin sizin adınıza olan bir banka hesabına alacaksınız. Aşağıdaki linkten üye olabilirsiniz.

Üye olduktan sonra sitenin en altında yer alan “Artıway Chrome Eklentisi” linkine tıklayarak Google Chrome tarayıcınıza eklentiyi kurun. Bu sayede bir siteye girdiğinizde en üstte o sitenin yüzde kaç para iadesi verdiğini görebilirsiniz. Örneğin hepsiburada.com şu anda moda kategorisinde %2,50 iade veriyor. Siteye girip “Bonus Al” butonuna tıkladığınızda sipariş verdiğiniz her ürün için bu oranda iade alacaksınız.

hepsiburada bonusbay
hepsiburada artıway

Artıway hangi sitelerden iade veriyor ?

Yukarıda da söylediğim gibi, Artıway en az 1000 siteden iade veriyor. Bunlardan en bilinenlerin güncel iade oranlarını vermek istiyorum.

Aliexpress % 6,00 – Meşhur ucuz çin sitesi. Burada 20 lira olan telefon kılıflarını 3 liraya ayağınıza kadar getiren bu siteden bir de % 6 iade alsanız kötü mü olur ?

Booking.com % 4,00 – Seyahatlarinizde, tatillerde kaldığınız otellerden % 4 iade alabilirsiniz. Örneğin yurt içinde 1 haftalık iki kişilik tatil ortalama 1500 tl tutar ve siz bunun 60 lirasını iade alabilirsiniz. Zaman zaman kampanyalarla bu oran % 8’e çıkıyor ki bu yazıyı yazarken iade oranı % 8 !

Hepsiburada.com moda kategorisinde yani kıyafet alışverişlerinde % 2,50 para iadesi veriyor. Artıway hepsiburada para iadesinin sadece moda kategorisinde olması tabi ki bizler için iyi olmadı.

Her siteyi tek tek yazmak istemiyorum, online alışveriş yapabileceğiniz her site % 1 ile % 8 arasında iade veriyor.

Artıway para iadesi nasıl alınır ?

İade aldığınız parayı hesabınıza aktarmak için 2 aşamadan geçmeniz gerekiyor.

Öncelikle iade veren sitenin bu iadeyi onaylaması gerekiyor. Alışveriş yaptığınız gün içinde iade miktarını artıwy hesabınızdan görebilirsiniz ancak sitenin bu iadeyi onaylaması için ürünün size teslim edilmesi ve üzerinden bir süre geçmesi gerekiyor. Bu süre her siteye göre farklı. 2 ay da olabilir 3 hafta da.

Diğer aşama da artıway hesabınızda onaylanan iade tutarının en az 30 tl olması. Yani toplamda 30 tl iade aldığınızda paranızı banka hesabınıza gönderiyorlar. Genelde internetten alışveriş yapıyorsanız ve ara sıra büyük siparişler (telefon, beyaz eşya, seyahat vb.) veriyorsanız 3-4 ay içinde iade almaya başlıyorsunuz.

Ben ilk ödememi 50 tl olarak aldım ve yakın zamanda tekrar 50 tl almaya hazır olacağım. (Bu yazıyı son güncellediğim tarihte yani 22 Temmuz 2017 tarihinde yaklaşık 407 TL ödeme almış durumdayım)

Gördüğünüz gibi 1,5 yılda 400 liralık bonus almışım. Değerlendirmede olan iadeler de geldiğinde yaklaşık 500 liralık bir iade almış olacağım.

Ayrıca site yeni üyelikte 10 tl bonus veriyor. Birinin daveti ile üye olursanız hem siz, hem de o 10 tl bonus alıyor.

Artıway 10 TL Bonus Nasıl Kullanılır ?

Arkadaşlarınızı davet ettiğinizde 10 TL bonus alabilmek için davet ettiğiniz arkadaşınızın en az 2 liralık iade alması gerekiyor. Bu miktar daha önce 30 liraydı ve davet edilen birinin bazen 30 lirayı bulması çok uzun sürebiliyordu. Ancak şu anda basit bir alışverişten bile 2 lira iade alındığı için davet ettiğiniz arkadaşlarınızdan 10 tl bonus almanız çok kolay.

Bonusları aldıktan sonra hesabınızda para çekme limiti olan 30 lira olması gerekiyor. En az 30 lira biriktirdikten sonra istediğiniz zaman banka hesabınıza artıway para iadesi yatırabilirsiniz.

İyi Alışverişler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir