Bir Fikrimi Daha Gerçekleştirdim !

Bu siteyi zaman zaman ihmal ettiğimi söylemiştim. Bu aralar da en son ne zaman yazdığımı hatırlayamadım ancak bu kez başka bir fikrimi hayata geçirmekle meşguldüm. Bu fikir, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bir kaynak site açmaktı ve açtım.

İşim gereği bir çok riskli durumla karşılaşıyor, forumlarda veya başka ortamda iş güvenliği profesyonelleri ile iletişim kuruyor, onların görüşlerini ve fikirlerini takip ediyorum. Bir çok konuda adım atmadan önce herkes gibi ben de bir çok kaynağı inceliyor, yaşanan tecrübeleri okumaya çalışıyorum. Ancak büyük bir sorun olarak gördüğüm konu var; iş sağlığı ve güvenliği konusunda tecrübe, bilgi ve mevzuat ile desteklenmiş bilgiye ulaşmanın çok zor olması.

İSG alanında açılmış bir çok site ve forum var. Ayrıca OSGB firmalarının blog sayfaları var. Ancak bir bilgiyi aradığınızda onlarca sitede kelimesi kelimesi aynı cümleler ile karşılaşmak çok kolay. Kimsenin konu ile ilgili yorumu yok mu ? hiç mi yeni yöntem denemediniz ? hiç mi başınızdan farklı deneyimler geçmedi ? Kimse bunları yazmamış, herkes yıllar önce konuyu yazan birinden kopyalayıp paylaşmış durmuş.

İşte bana göre büyük eksiklik olan bu durumu biraz olsun değiştirebilmek için bir site açtım ; www.isgnedir.com

Adres olarak bir çok alternatif denedim ve arama motorlarında kolay bulunacağını da düşünerek böyle bir domain adresi aldım.

İSG NEDİR

isgnedir.com nasıl bir web sitesi ?

isgnedir.com’u oluşturmaktaki amacım, iş güvenliği veya yaşam güvenliği konusunda bilgi arayan herkesin aradığını bulabileceği bir ortam oluşturmak ve bunu kendi tecrübelerim, bilgilerim ve araştırmalarımla zenginleştirmek.

Yazılarımı yazarken öncelikle kendi uyguladığım yöntemleri öne çıkarıyorum çünkü en iyi bildiğim yöntem uyguladığım yöntemdir.

İş güvenliği ile ilgili bir konuda karar verirken öne çıkan noktalar vardır. Bunlar kişinin kendi tecrübeleri, başkalarının yaşadıkları, konu ile ilgili yapılmış bilimsel araştırma ve sonuçlar, yerel mevzuata uygunluk ve işletmenin faaliyetlerini yavaşlatmamak. Ben de tüm yazıları bu noktalara dikkat ederek, uzun süren araştırma ve planlama sonucunda yazıyorum.

Örnek olarak size iki yazımı önerebilirim. Bunlar siteyi açtığım günden itibaren en çok beğenilen ve paylaşılan yazılardır. Sizin de beğeneceğinizi umuyorum.

  • Google Form uygulaması kullanarak iş kazalarını nasıl kayıt altına alabileceğinizi yazdığım yazı.
  • Eğitim sunumu hazırlarken dikkat edilmesi gerekenleri yazdığım yazı.

Daha fazlası için lütfen isgnedir.com’u ziyaret edin, arkadaşlarınızla paylaşın veya abone olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir